مراحل ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت

در ابتدا به تعریفی از شرکت می پردازیم :
شرکت نهادی است که با ترکیب و اجتماع دو یا چند شریک و سهامدار و یا موسس که دارای هدفی مشترک هستند تشکیل می شود .
اما تنها تشکیل شرکت اهمیت ندارد بلکه اگر بخواهیم شرکت تاسیس شده ی ما از لحاظ قانونی دارای اعتبار باشد و بتوانیم نظر بسیاری از شرکت های دیگر و موسسه های دولتی را جلب کنیم می بایست اقدام به ثبت شرکت کنیم .

به این منظور باید چندین مرحله طی شود تا شرکت ثبت گردد :
مراحل ثبت شرکت
1- درمرحله اول موضوعی را که برایش شرکت را تاسیس کرده ایم مشخص کنیم . اگر فعالیت های مدیران شرکت از موضوع شرکت فراتر باشد و افراط صورت گیرد در این صورت هر گونه خسارات وارده به سهامداران به عهده خاطیان می باشد . و همین طور اعمال آن ها هیچ گونه جنبه ی قانونی نخواهد داشت .
2- مرحله دوم باید نوع شرکت تجاری خود را مشخص کنیم ؛ که بر اساس انواع مختلفی که از لحاظ سهامی دارند متفاوت است . شرکت ها از انواع سهامی عام ، خاص ، با مسئولیت محدود ، تضامنی ، نسبی ، مختلط سهامی و غیر سهامی برخوردارند .
3- مرحله سوم مشخص کردن میزان سرمایه لازم است . که یکی از مهم ترین عناصر در راه اندازی و ثبت شرکت است .
سهامداران به هر میزان می توانند در شرکت سرمایه گذاری کنند و افزایش سهام حداکثری ندارد . هم چنین تاثیر به سزایی در میزان اعتبار شرکت دارد .
4- مرحله ی چهارم تعیین مدت زمان فعالیت شرکت است که می تواند محدود و یا نا محدود باشد و طبق اساسنامه قانونی این مدت می تواند بنا به درخواست مسئولان شرکت تمدید و یا کوتاه تر شود .
مشخص بودن مدت زمان برقراری شرکت باعث می شود تا شرکت تا آن تاریخ معین به فعالیت خود بپردازد و در آن تاریخ خود به خود منحل  شود.
5- مرحله پنجم مکان اصلی تشکیل شرکت با نشانی دقیق باید مشخص گردد و اگر شرکت مورد نظر دارای شعبی باشد باید مشخصات مکانی آن کاملا ثبت گردد ولیکن از لحاظ قانونی برای اخطاریه ها و مسائل قانونی و تذکرات تنها مرکز اصلی شرکت از نظر مقامات قانونی مورد توجه هستند .
6- مرحله ششم آماده سازی مدارک لازم جهت ثبت شرکت می باشد . که برای هر نوع شرکتی متفاوت است .
7- مرحله ی هفتم شرکت در سامانه ی اینترنتی http:sherkat.ssaa.ir و تکمیل فرم مربوطه می باشد و اوراق مربوطه را دراین سامانه بارگذاری می کنند .
8- پس از طی این مراحل یک کارشناس حقوقی مدارک و اطلاعات را بررسی می کند و در صورت عدم تطابق و مغایرت با قانون پیام رفع نقص را ارسال می کند .
 برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ثبت لوتوس تماس حاصل فرمایید .


استعلام بگیرید

حقوق تمامی مطالب وبسایت متعلق به ثبت شرکت لوتوس می باشد.